Egy építkezés, felújítás alkalmával mindenki szembesül azzal, hogy világítás ügyben már a kezdeti szakaszban döntéseket kell hozni. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy addigra pontosan berendezett alaprajzunk legyen, hiszen ez az alapja az egésznek. Egy pontosan berendezett alaprajz nem egyenlő a sematikusan berendezettel, ahova a bútorok csak jelzésszerűen kerültek be. Nem, sajnos ez nem ér rá később! Ahhoz, hogy a kiállások jó helyre kerüljenek, tudnunk kell például, hogy hol lesz a kanapé és azt is, hogy az mekkora lesz, vagy hol lesz az étkező asztal, milyen formájú és mekkora lesz és azt is jó előre eldönteni, hogy milyen lámpa kerül ide. Ahogy a fürdőszoba tükör mérete is meghatározza, hogy hova kerül a kiállás. Ebből a pár példából is látszik, hogy sok olyan eset van, ahol visszafelé kell gondolkodni és nem ér rá később dönteni.
Ha nem szeretnénk később hosszabbítókat, kábelek látni, akkor nagyon alaposan kell mérlegelni mindent.
A megfelelő világítás kulcspontja a lakberendezésnek és ahogy egy jól szervezett otthont el lehet rontani rosszul tervezett világítással, úgy egy rosszabb adottságokkal rendelkezőn javíthatunk vele.
Tematika
- Bevezető előadás
- Kapcsoló, izzó, lámpafajták, okos világítás
- Elektromos terv készítése
- Étkező-konyha
- Nappali, dolgozó és hobbiszoba
- Gyerek-háló-vendégszoba
- Előszoba, közlekedő, WC, fürdő és a kiszolgáló helyiségek
- Tetőtér és kültéri világítás
- Lámpa stíluskalauz, kreatív ötletek és beszerzési helyek
Az egyes helyiségeknél végigvesszük a megfelelő lámpatípusokat, a leggyakoribb hibákat, méreteket, arányokat és kitérünk arra is, hogy mit tehetünk már meglévő, rossz helyen lévő kiállásokkal, ha nem szeretnénk falat vésni.
A tanfolyamhoz tartozik a zárt Facebook csoportunkhoz való csatlakozás is. Az anyagok online, itt az oldalon érhetőek el videó és pdf formátumban. A hozzáférés nincs korlátozva, nem szűnik meg!